İngilizce Serisi: Sıfır Bir ve Mr. Duncan

Merhaba yeniden, bugün İngilizce Serisi yazı dizisine başlıyoruz. Bu yazı serisinde amacımız bir yol bulmak, o yolu gitmek ve o yolun sonuna geldiğimizde geride kalanlara bir yol sunabilmek. Bu yol öncelikle benim İngilizce nasıl öğrenilir yolunu aramamla başlıyor. Sonra siz de bu yolu merak ediyorsunuz ve bu yazıda buluşuyoruz. Amacım bu yolun sonunda iyi bir İngilizce’ye sahip olmak. Sonra bu İngilizce yolunda emekleyen biri görürsem ben bunu bunu yaptım sen de yazıları okuyarak takip edebilirsin demek. Tabi ki ayrıca aynı anda beraber adımlamak isteyenler olursa onlarla beraber ilerlemek ve bu dil öğrenimini tamamlamak istiyorum. Tabi İngilizce öğrendim bitti denilebilecek bir dil değil. Hatta hiçbir dil öyle değil. Dil yaşayan bir canlı, hep değişen gelişen. Ben burada bunu söyleyerek biraz daha İngilizce konuşabiliyorum, İngilizce biliyorum, kendimi karşımdakine tamamen iyi bir şekilde İngilizce aktarabiliyorum seviyesine gelene kadar bu yazı serisi sürecek.

Bu yazı serisinde bazen İngilizce öğreten kişiler ile tanışacağız, bazen İngilizce öğreten sitelerle, bazen yaptıklarımın bana kattıklarından bahsedeceğiz, bazen İngilizce öğreniminde gereken motivasyonumuzu tazeleyeceğiz. Bu seri sonunda umarım mutlu sona ulaşırız.

Bugün ki adamımız Mr. Duncan. Ben bu adamla yaklaşık 3-4 hafta önce tanışmıştım. Youtube’da çığır açan bir adam kendisi. Gerçekten videolarını izlemek keyifli. Kolay kolay sıkılmıyorsunuz. Önceden çalışılmış ve bir şeyler hazırlanmış oluyor.

29 Aralıkta yaptığı canlı yayında da göreceğiniz gibi bazen bizi dış ortamlarda karşılıyor, bazen iç ortamlarda evinde hazırladığı araçlarla bizim İngilizce seviyemize katkı sağlıyor.

Mr. Duncan bu işe 14 yıl önce başlamış. Kendisi gerçek bir Youtuber olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten sayamayacağınız kadar çok videosu ve canlı yayını var. Böyle olunca sadece tüm videolarını izleseniz, anlasanız epey bir seviye ilerlemiş olursunuz ama bunun epey bir zamanınızı alacağı kesin.

Ben kanalı epey gezdikten sonra “31 Days of Learning English” serisine denk geldim. Mr. Duncan bu seride 31 gün boyunca her gün canlı yayın açmış ve o gün yayına katılan kişilerle sohbetler etmiş. Yorumlarını okumuş, o gün için yaptığı planları anlatmış. Hava durumunu, o gün ki hislerini anlatmış. Ben de bu seriyi bitirme kararı aldım.

Bu seriyi 31 günde tamamlamak ve bu seriden öğrendiğim kalıpları ve kelimeleri size aktarmayı bana kattıklarını yazmayı düşünüyorum. Bunun yanında reading kısmında da ilerlemelerimi de her gün aynı yazı serisi içinde paylaşmayı düşünüyorum. Böylece hem videolarda öğrendiklerimi tekrar etmiş olacağım, hem siz de o videoyu izleyip çıkardığınız başka bilgileri bizimle paylaşabileceksiniz. Bununla da kalmayıp üstüne Reading parçamız olacak. Bu reading parçasından da beraber yeni çıkarımlarda bulunacağız. Daha sonraki yazılarda konu belirleyip beraber Writing çalışmaları yapabiliriz. Yine konu belirleyip speaking konuşmaları yapabiliriz. Umarım siz de bu yoldan çıkar kendi patikalarınızla en güzel yolu hazırlarsınız kendinize.

Mr. Duncan 31 Days Of Learning English serisi ilk videosu:

Günün şarkısıyla size veda ediyorum. Umarım güzel bir gün geçirirsiniz. Başka bir gün yeniden buluşmak üzere hoşça kalın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s