Bir Sıfır, Sıfır Bir

Merhaba yeniden, umarım gününüz güzel geçiyordur. Bugün yeni yılın 10. gününü tamamlıyoruz. Az önce sosyal medyada takılırken Teoman’ın söylediği bir şarkıda bir sözüne denk geldim:

“Nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken,
Yıllar hayatlar geçiyor”

Yeni yıl da böyle başladı diyebiliriz. Vaktin bir türlü geçmediği karantina günlerinde bir anda, kendimizi yılın ilk ayının 3’te birini bitirmek üzere bulduk. Evet bugün 10.01.2021. Normalde yazılarıma bu kadar günü vurgulayarak, tarihi vurgulayarak giriş yapmıyorum tabi ki ama bugün bana rakamsal olarak güzel bir başlangıç tarihi gibi geldi. Bunu kendi kişisel gelişimim ve yenilenmem için bir başlangıç olarak seçmek istedim.Belki size de bugün bu yazıyı okurken yılların hayatların geçtiğini ve yapmak istediklerimizi yeniden ön plana almamız gerektiği konusunda biraz esin kaynağı olabilirim.

İnsanın neler yapmak istediğini bulması için, kendi derinlerini karıştırması gerekiyor. Bazı istekler anlık olabiliyor. Bazı isteklerimizi bulmaksa zor oluyor. Özellikle önümüzde biriken belirsizlikler, bir çeşit sis yaratırken, öne doğru adımlamak zor oluyor. Hatta çok zor olabiliyor ama zorluklar hayatlarımızın bir gerçeği. Bu gerçeklerle savaşabilmek, bir şeyleri kendi lehine çevirebilmek çaba gerektiriyor. Bu çaba, potansiyelimizle olduğumuz insanın arasını kapatan bir emek. Hatta belki potansiyelinizin bile üzerine çıkarabilecek tek şey.

Ben 2021’i kendim için gelişmek ve çabalamak yılı olarak görüyorum. Aslında her yıl böyle olması gerekir ama ben bu yıla kariyerinin başında bir Endüstri Mühendisi olarak daha da sarılmak istiyorum. Daha da sarılmam da gerekiyor. Çünkü planladığım, olmak istediğim insan, inandığım potansiyelim için çabalamam ve kendimi her zaman geliştirmem gerektiği biliyorum. Bu olmayı planladığım insan olmak yolu da bana her zaman daha keyif veren bir yol oluyor.

Bugün bu yazı bir başlangıç yazısı olarak planladığım bir yazı. Planlarımı gerçekleştirdikçe, ilerlettikçe bloga daha fazla aktaracağım. Böylece beraber ilerleyebilir. Bir şeylere karşı birbirimizi motive edebiliriz. Hem birimizin gittiği yol ona güzellikler çıkarırsa, biz de o patikadan ona eşlik edebiliriz. Ben farklı alanlarda kendi gittiğim patikaları burada paylaşmaya devam etmeyi düşünüyorum. Umarım yer yer buluşur patikalarımız üzerine konuşur, paylaşımlar yaparız.

Patikamın alanları bu sene daha çok İngilizce, mesleki eğitimler ve kültürel, bilgisel gelişimler üzerine olacak. Fikir yazılarımı da arttırmak istiyorum bu sene. Belli zamandır başladığım spor aktivitelerini de arada paylaşabilirim. Bir şeyler başarmak için gereken motivasyonumu tazelemek için de arada motivasyon yazıları, motive eden araştırma yazıları gibi yazılarda da buluşuruz diye düşünüyorum ve planlıyorum.

10.01.2021 ışığında güzel bir başlangıç yapalım. Gelişimimiz yolunda bıraktığımız, birçok patika oldu. Umarım bu yeni başlattığımız patika bir yol olur ve bizi daha güzel manzaralara sürükler. Motivasyonumuzun yüksek olduğu, çabaladığımız, öğrendiğimiz ve ileriye adımlar attığımız güzel bir sene olur ve umarım seneye 10.01.2022’de buraya yazacağım yazıya kadar bir çok şey başarmış oluruz.

Günün şarkısıyla yazımı sonlandırıyorum. Hepimize güzel bir gün dilerim.

Şarkıda geçen bir başka söze de cevap vereyim: hiç ayıp değil, mutluluk istemek.

Bir Sıfır, Sıfır Bir’ için 2 yanıt

  1. Tesadüfen karşılaştığım yazın ile benim de bir başlangıç için adım atmam gerektiğini ve hayallerimi bana tekrar hatırlattın. İnsanların hayatlarına dokunabilmek mükemmel. Umarım hdeflerinin ve hayallerinin gerçekleştiği bir yıl olur 🙏🏻😊

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s